Silanders grafiska
    Tips & Råd

    UF-företag: Specialpriser & stöd för unga entreprenörer

    Driver du ett UF-företag? Vi stöttar unga entreprenörer med specialpriser på visitkort, flyers, rollups och allt annat ni behöver för att lyckas.

    Silanders Grafiska
    31 december 2025
    UF-företag: Specialpriser & stöd för unga entreprenörer

    Vi stöttar Sveriges framtida företagare

    Att starta ett UF-företag är en fantastisk möjlighet att lära sig om entreprenörskap på riktigt. Vi på Silanders Grafiska tror på nästa generations företagare och vill göra det lättare för er att lyckas.

    Därför erbjuder vi alla UF-företag specialpriser på våra produkter och tjänster.

    Varför vi stöttar UF-företag

    Vi vet hur det är att starta något från grunden. Varje framgångsrikt företag har börjat någonstans, och ofta med begränsade resurser. Genom att erbjuda förmånliga priser till UF-företag vill vi:

    • Sänka trösklarna för att testa professionella trycksaker
    • Ge er samma kvalitet som etablerade företag använder
    • Hjälpa er imponera på kunder, jury och investerare

    Populära produkter för UF-företag

    Visitkort Gör professionellt intryck på mässor och kundmöten. Våra visitkort finns i flera format och papperskvaliteter.

    *UF-pris: Från 149 kr för 100 st*

    Flyers & broschyrer Perfekt för att marknadsföra er produkt eller tjänst. Dela ut på skolan, i centrum eller på events.

    *UF-pris: Från 299 kr för 100 st A5 flyers*

    Rollups Syns på mässor och SM i Ung Företagsamhet. Professionell exponering som återanvänds hela året.

    *UF-pris: Från 795 kr komplett*

    Produktetiketter Säljer ni en fysisk produkt? Snygga etiketter gör stor skillnad för helhetsintrycket.

    *UF-pris: Från 199 kr för 100 st*

    Så får ni era UF-priser

    Det är enkelt att ta del av våra UF-rabatter:

    1. Kontakta oss via mail eller telefon
    2. Visa att ni är ett registrerat UF-företag (räcker med UF-numret eller länk till er UF-sida)
    3. Få era specialpriser på hela sortimentet

    Tips för ert UF-år

    Planera era trycksaker tidigt Beställ visitkort och rollup i god tid före första mässan. Sista-minuten-beställningar kan bli stressiga och dyrare.

    Tänk på enhetlig design Använd samma färger, typsnitt och logotyp på allt material. Det bygger igenkänning och ser professionellt ut.

    Börja litet, skala upp Ni behöver inte trycka 1000 flyers direkt. Börja med 100, testa vad som fungerar, och beställ mer när ni vet vad som säljer.

    Spara era originalfiler När ni är nöjda med designen, spara filerna. Då kan ni enkelt beställa mer eller uppdatera med ny information.

    Vi hjälper er hela vägen

    Osäkra på vad ni behöver? Vi ger gratis rådgivning till alla UF-företag. Hör av er så diskuterar vi vad som passar just ert företag och budget.

    • E-post: info@silanders.se
    • Telefon: 031-XXX XX XX
    • Besök: [Länk till kontaktsida]

    *Lycka till med ert UF-år – vi hejar på er!*

    UF
    ung företagsamhet
    studentrabatt
    unga entreprenörer
    UF-företag

    Relaterade produkter

    Hittar du inte det du söker?

    Vi hjälper dig med alla typer av trycksaker – även sådana som inte finns i vårt standardsortiment. Berätta vad du behöver så återkommer vi med en kostnadsfri offert.

    031 14 88 00info@silander.seSnabb återkoppling inom 24h

    Cookies & integritet